I'm not okay! Trust me! Part.8

24. prosince 2007 v 10:15 | Ellis |  Im not okay
Proč se musí vždycky všechno tak zkomplikovat? Když je vám na hovno a vy se z toho jakž takž vylížete posere se to ještě víc než to je.
V hlavě jsem měl zmatek. Nevěděl jsem kam jdu. Sam už jel dávno domů a já bloumal někde po okolí a vnímal jen štípavou chuť alkoholu. Byli to moje poslední peníze ale co na tom teď záleží. Měl jsem vztek na celý svět a nejvíc na svého bratra. Byl to vůbec můj bratr? Nebyl. Jen se za něho vydával. Copak by mi to mohl udělat? Za co jsem si tohle zasloužil?
Jen samé zbytečné otázky.
On věděl jak mi na tom záleží a ublížil mi. Může to být ještě horší?
Možná snad jen kdyby Mikey byl taky gay a přebral mi Franka. Mého Franka.
Zatahovalo se a začalo sněžit. Snažil jsem se zaostřit na okolí ale alkohol jako by mě připravil o zrak a přes padající sníh jsem viděl jen obrysy něčeho co vypadalo jako domy.
Chodil jsem uličkami bez cíle a když už mi z nezbyla ani kapka zhroutil jsem se do kopy sněhu někde uprostřed ničeho. Chtělo se mi spát.

***
Může to být ještě horší? Už jsem myslel že umřu. Že tam umrznu, rychle, že nebudu nic cítit díky alkoholu. Byla přece tak malá šance že mě někdo najde v té chumelenici.
,,Žije?''
Slyšel jsem nějaký hlasy. Očními víčky mi pronikalo tlumené světlo.
,,Žije?''Zněla mi ta otázka v hlavě pořád dokola. První co mě napadlo bylo že mě někdo našel a že jsem v nemocnici ale necítil jsem ten nechutný nemocniční pach nasáklý dezinfekcí. Ne nebyl jsem v nemocnici.
,,Jo, jasně že jo.''
,,Měli sme ho vzít do nemocnice, může mít otravu, nemyslíš?''
Kéž bych byl radši mrtvý.
,,Nemůžu, rodiče by ho zabili.''
,,Komu to vadí?''
,,Ježiš ty si idiot, dyť je to jeho brácha a kdyby neskončil zrovna před mim barákem tak by třeba bylo po něm.''
,,Jo no kdo by se s nim taky chtěl tahat.''
Proč jsem radši nemohl umřít?! Umrznout! Bylo to tak ponižující. Ležel jsem a ani jsem se nehnul.
To snad nemůže být ani pravda, že skončím ležet ožralý zrovna před Frankovým domem! Musí to být nějaký hloupý vtip. Radši jsem dělal pořád že spím ale to nemůžu věčně. Nebo jo?
Snažil jsem se radši nevnímat ty hlasy. Po chvilce jsem slyšel jak dveře lehce bouchli. Neslyšel jsem nic. Pomalu a opatrně jsem otevřel oči. Ležel jsem nejspíš ve Frankově pokoji.
Jo!Já ležel ve Frankově pokoji. Všude byli plakáty rockových skupin,nepořádek, plno papírů, fotek.
Bože já ležím ve Frankově posteli. Teď jsem měl chuť se smát. To je neuvěřitelný.
Ok. Ale co teď budu dělat. Mám vstát a jít dolů? Nebo vyskočit oknem a utíkat pryč? Právě teď bych radši bral tu druhou možnost. Otočil jsem hlavu směrem k oknu. Vstal jsem a vykoukl ven. Jo to by šlo. Vyskočím ven a uteču daleko a tam někde začnu nový život. Aaa Bože to je blbost. Začínal jsem panikařit.
Stál jsem u okna a pozoroval jak Frankovy kámoši odcházejí. Takže teď byl v domě jen Frank a Mikey.
Tak mě napadlo jestli by mě Frank taky pomohl i kdyby byl třeba sám. Takhle budu na škole ještě větší individuum než teď. Zítra to už budou vědět všichni že jsem se já ten vypatlanej magor ožral a zvětší hvězda na škole si mě musela přivést domů a bude za hrdinu a bla bla.
Uslyšel jsem kroky. Panicky jsem se ještě snažil vrátit do své původní polohy ležmo ale dřív než jsem stačil dopadnout na postel se dveře otevřeli a v nich stál Frank a Mikey.
Všichni tři jsme na sebe zírali neschopni jediného slova. Teda aspoň já. Já se ani neodvážil dýchat a přál jsem si abych byl neviditelný, abych neexistoval.
Mikey jen zakroutil hlavou a s pohledem plným znechucení a nepochopení odkráčel pryč. Na nic jsem se nezmohl jen jsem neustále myslel na to jakej je to idiot. Vždyť on za tohle všechno může!!
Frank se za ním otočil a pak zase zpátky na mě. Nevěděl jestli má odejít nebo co.
,,Jak se cítíš?''
To se ptá mě?
,,J-jo, asi fajn.''vypravil jsem ze sebe a rozkašlal jsem se. Koukal jsem radši někam do Frankova pokoje na jeho hromadu oblečení pohozených na židli. Tohle nesnesu. Byl jsem nervozní a cítil jsem jak mi na obličeji raší pot.
Tohle nemůžu přežít. Posral jsem to totálně dokonale. Je konec i s tím zbytkem sraček co jsem v životě měl. Pro mě byl konec. Finito. Viděl jsem se pod kytkama.
Frank vešel do pokoje a natáhl ke mně ruku s hrnkem čaje.
Jo jasně. To určitě. Určitě jsem se musel zbláznit.
Nechápavě jsem na ten hrnek zíral. Natáhl jsem se pro něj a čekal jsem že mi jím ruce projdou jako duchem. Prostě halucinace. Ke všemu mému překvapení jsem v ruce držel doopravdický hrnek s horkým čajem uvnitř.
Frank se posadil do nohou postele nespouštějíc ze mě oči.
,,Tvůj brácha byl na mrtvici když tě tam viděl, myslel že je po tobě.''
Vzdávám to.
,,Vlastně si nás všechny dost viděsil.''
Koukal jsem přímo do středu hrnku a rty jsem přejížděl po horkých okrajích. Letmo jsem se na něj podíval. Zřejmě čekal co já na to.
,,J-jo, asi jsem to trochu přehnal..''zamumlal jsem bez zájmu. Kdyby jen tušil…
,,No myslíš že už si schopen jít domů? Klidně bych tě tu nechal přes noc než rozmrzneš ale rodiče by šíleli..''
Nechat přes noc? Fakt to řekl?
Ano teď nesnáším všechny rodiče ještě víc než předtím!
,,Jo, to je v pohodě to zvládnu''odpověděl jsem ale nepodíval jsem se na něj.
,,Já nejsem…nebudu terčem posměchu pro vaší zábavu.''Řekl jsem potichu ale dost hlasitě na to aby to slyšel. Potichu zaklapl dveře a odešel. Stočil jsem se do klubíčka a potichu plakal.
***
Šel jsem rychle domů. Mikey mi visel v patách a těžko mě stíhal. Nesnažil si semnou ani promluvit a já stejně neměl zájem. Asi kdyby na mě začal mluvit vrazil bych mu pěstí. Bylo mi špatně od žaludku, sněžilo a byla už tma. U sebe jsem padl do postele a nepohodlně jsem se převaloval. Byl jsem unavený ale usnout jsem nemohl. Hlavou mi vířili myšlenky jedna za druhou. Pořád se mi vybavoval Frank, jeho ruce, to jak mi dával čaj, mluvil semnou, snažil jsem si zapamatovat živě v hlavě jeho výraz, jeho tón hlasu, pohyby. Vůbec jsem neměl dobrý pocit z toho co jsem mu řekl. Byla to pravda ale v tu chvíli to vyznělo hloupě a když si na to vzpomenu nejraději bych se zakopal někam hluboko. A ještě zítra k tomu všemu je pondělí. A musím do školy a není žádná možnost se z toho vyvlíknout. Je to na houby. Přetáhl jsem si peřinu přes hlavu a doufal že mě tu nikdo nenajde a že nebudu muset ráno vstávat a ve škole čelit tisícům pohledů kteří budou vědět že to sem já kdo se včera ožral a skončil u Franka doma. Budu muset snášet jejich šikanu a ponižující poznámky. Je to pořád dokola a časem se to jen zhoršuje.
Přemýšlel jsem o změně školy, odstěhování,neoperování, změna identity a nad stovkami scénářů co se bude nejen zítra ale po zbytek školního roku dít, že jsem z toho nakonec usnul a všechny moje myšlenky se mi nabourali do snů tak že z toho vzniklo víření a proplétání různých částí mého života a fantasmagorických věcí.
***
Ráno mě nikdo nevzbudil a já se probral až když jsem slyšel jak matka odjíždí do práce. Do školy jsem přišel pozdě. Sice to mělo tu výhodu že na chodbách už nikdo nebyl ale před dveřmi učebny jsem se zastavil.
Když teď vejdu všechny pohledy se upřou ke mně. Začne ten nesnesitelný šepot. Pohledy.
Rychle jsem ruku sundal z kliky dveří a šel jsem na pánské záchodky. Počkal jsem dokud nezazvonilo a pak jsem vyrazil do učebny biologie.
V hodině jsem se nemohl vůbec soustředit. Pořád jsem měl pocit že na mě všichni koukají. Když jsem viděl jak si někdo šeptá myslel jsem že o mě, když se smáli myslel jsem že mě a když někdo udělal prudký pohyb už jsem se chystal jak mi někdo dá do držky. Po celém dni jsem měl nervy totálně v háji. Neměl jsem ani hlad tak jsem se vydal k učebně výtvarky, že počkám na začátek hodiny.
Byl jsem zrovna v hlavní chodbě zrak zarytý do země a modlil jsem se abych už byl v opuštěné chodbě u výtvarky abych si mohl oddychnout.
Ohlídl jsem se po skupině lidí která se protlačila okolo mě a když mi došlo kdo to je tak jsem zůstal jen zírat. Frank se svojí holkou, jeho parta, Ray a Mikey…a nevšimli si mě. Prošli kolem mě jako kdybych byl vzduch.
Jo jasně, že jsem chtěl aby mě nechali na pokoji. Jenže stejnak se mi hrudník sevřel a v krku se mi udělal knedlík. Můj bratr a můj nejlepší přítel skončili s těmi lidmi co mě buďto šikanují nebo si mě nevšímají a ani oni dva si mě nevšímají. Přišel jsem o jediné dva lidi kteří pro mě něco znamenali.
Před učebnou jsem se zhroutil na podlahu otupělí od všech pocitů. Zíral jsem jen do prázdna a pokoušel se rozplynout pouhou myšlenkou na to.
***
Byl týden před vánoci a všechno bylo na nic. Trávil jsem dni zavřený doma zatímco Mikey byl pořád někde venku. Samozřejmě chodil pořád s Frankovou kapelou na zkoušení.
Nepromluvili jsme spolu do té doby co jsem skončil u Franka v posteli ani slovo.
Několikrát mi volal Sam. Včera jsem to už nevydržel a všechno mu vyklopil. Neměl jsem se na koho rozčílit a už mi bylo jedno jestli mě bude nesnášet jeden člověk navíc tak jsem ho poslal doprdele že na něj nemám náladu a že chci jen Franka a nikoho jinýho.
Hysterka.
Praštil jsem s telefonem a pak jsem hodiny ležel a koukal do zdi. Občas jsem vstal a přecházel po pokoji.
A tak je to každý den. Přídu domů. Ležím. Chodím nebo sedím a zírám do prázdna. Nic mě nebaví.
Jak se Vánoce blížili měl jsem větší a větší pocit, že tu jsem přebytečný.
Procházel jsem po školní chodbě. Všichni pobíhali sem a tam, rozvěšovali ozdoby, rozdávali pozvánky na různé Vánoční akce a večírky, a hlavně se všichni připravovali na školní ples a každý se sháněl po někom s kým půjde. Holky postávali ve skupinkách a domlouvali se s jakým klukem by chtěli jít a kluci šli a pronesli svojí větu jestli by s nima jedna z nich nešla.
Všechny tyhle činnosti jim zabrali tolik že si nikdo nemohl všimnout že zrovna chodbou procházím já. Už jsem začínal mít pocit, že když půjdu pořád rovně a nebudu se nikomu vyhýbat nakonec všemi projdu jako duch, ale když jsem to zkusil narazil do mě zrovna někdo koho bych nejradši nikdy nepoznal.
Frank a Nancy se kolem mě prohnali div mě nesrazili. Jen jsem zaslechl Nancy jak říká''To je úžasný, už se s tebou na ten ples těším''
Snažil jsem se dělat že jsem slyšel špatně, ale po zbytek dne mi v hlavě zněla ta věta a před očima mi běžela představa Franka a Nancy při ploužáku a mě jak sedím doma a koukám z okna.
***
,,Ehm..''
Nepřítomně jsem zvedl hlavu. Naproti mně stál Mikey. Koukal jsem jakoby skrz něj aby taky věděl jaký to je když ho všichni přehlížejí ale myslím že si toho ani nevšiml že je mnou přehlížený.
,,…Mluvil jsem se Samem…''
,,No a co jako?''
Mikey obešel pohovku a sedl si naproti mně do křesla.
,,No jakože sis nemusel vylívat zlost na něm…''
Neopověděl jsem a místo toho jsem se zvedl a odcházel jsem pryč.
,,Je mi to líto Gerarde! Fakt mě to mrzí! Já nevěděl jak ti to říct, chtěl jsem jenže jsem věděl jak bys reagoval a teď si připadám jako největší kretén na světě. Vím že mě nenávidíš a máš pro to důvod, nezazlívám ti to ale mrzí mě to opravdu. Nechtěl jsem ti ublížit….''
Zůstal jsem stát k němu zády a cítil jsem na zádech jeho pohled. Otočil jsem se. Koukal na mě a z očí mu tekly slzy.
,,Ale ublížils mi Mikey…''sklopil hlavu abych neviděl další nával slz,''ani nevíš jak moc, jak moc je pro mě tohle všechno ponižující jak vy kolem chodíte s výrazy největších machrů a mě si ani nevšimnete.''
,,Gee měl bys vědět něco důležitého…''koukl na mě najednou Mikey s vážným výrazem, ale já už ho nechtěl poslouchat.
,,Víš co bys měl vědět ty?! Nech mě už na pokoji!''a odešel jsem.
***
Mikey si nedal pokoj a příští ráno mě obtěžoval dalšími otázkami.
,,Hele můžu vědět s kým jdeš na ples?''
,,Nejdu na ples''u slova ples jsem se zatvářil znechuceně. Mikey vypadal překvapeně a ještě ke všemu se do toho vložila matka.
,,Proč nejdeš na ples?''
,,Nejdu mami, prostě nejdu a nechci se o tom už bavit.''
,,Ale Gee vždyť je to tvůj poslední rok na týhle škole, měl bys tam být.''Protočil jsem oči a hodil vražedný výraz po Mikeym.
,,No jo..''zakončil jsem a vyrazil do školy. Mikey mě dohnal.
,,Hele Gerarde podle mě bys měl jít….uvidíš, že to bude super.''
Prudce jsem se otočil''Ještě jednou po mě budeš chtít abych šel na ples tak ti dám do držky Mikey je ti to jasný?!''
***
Vánoční shon ve škole pokračoval a mě bylo na omdlení. Proč se nemůžu přidat k všeobecnému řádění. Pochybuju že by tu na škole byl někdo kdo by semnou šel na ples. Rozhodl jsem se bez nějakého valného přemýšlení že na ples nepůjdu. Co bych tam taky dělal žejo?
Byla to absurdní představa. Zastavil jsem se u velkého plakátu který všechny zval na každoroční předvánoční ples. Zveme Vás na každoroční předvánoční ples…bláblá…vyhlášení královny a krále…bláá…speciálně zahraje školní kapela….
Bezva. Ať si klidně hrajou do tý doby než chcípnou. Na matice jsem skoro celou hodinu prospal. Byl jsem unavený každým dnem víc. V noci jsem toho prospal málo. Pořád teď mám noční můry a nemůžu spát. Taky jsem docela zhubnul protože na jídlo nemám pomyšlení. Pod očima se mi rýsovaly tmavé kruhy.
Spíš než na vánoční ples jsem se mohl připravovat na Halloween nebo rovnou do hrobu.
Po vyučování jsem ještě chtěl zajít do videopůjčovny a omrknout nějaký filmy který bych si pučil a koukal na ně až bude ten ples. Řekl jsem si aspoň že nezůstanu jen tak doma a budu se užírat sám sebou. Pučím si nějaký film a koupim si flašku a ožeru se jako dobytek.
Před školou mě ale čekalo překvapení. Stál tam Sam. Měl jsem pár sekund na to abych si rozmyslel jestli půjdu k němu nebo se vydám úplně opačným směrem ale nakonec jsem váhavě zamířil k němu.
,,Ahoj..''
,,Ahoj, můžem si promluvit?''
,,Jo..ale pospíchám tak…''
,,Jo to je jasný nezdržím tě..''Podíval jsem se mu do očí a trochu jsem se za sebe styděl. Jak jsem na něj mohl řvát, vždy´t on je tak milej.
,,Víš já mluvil s tvým bratrem a přemýšlel jsem, chápu tě, vím co to je když seš do někoho takhle zamilovanej a ještě když ten druhej je nedosažitelnej. Tvůj bratr tě má rád a nechtěl ti ublížit, nejseš jedinej kdo má ze života sračky Gerarde, moje rodiče mě ani nepozvali na vánoce zpátky domů kvůli tomu že jsem gay…''zasmál se ale mě to moc vtipný nepřišlo.
,,Chtěl bych být jen tvůj kámoš, nemusíme spolu něco mít jestli nechceš…''
Díval jsem se na něj a poznal jsem že lže. Je to stejný…nemusíme spolu nic mít jestli nechceš…já nechci ale on jo! Viděl jsem mu to na očích a bylo mi ho líto. Bylo mi líto že odkopnu takovýho člověka jen kvůli nějakýmu blbečkovi. Jenom jsem přikývl a snažil jsem se vykouzlit úsměv. Místo toho jsem ho radši obejmul protože moje svaly okolo úst byli ztuhlé.
Bylo to obyčejné přátelské objetí.
,,Hele Same?''
,,Ano?''
,,Půjdeš semnou na školní ples?''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanča-cemetery385 Hanča-cemetery385 | E-mail | Web | 24. prosince 2007 v 12:15 | Reagovat

Exektivní fotka nakonec xD Pěkný napsaný...=)

2 Nancy Nancy | 24. prosince 2007 v 12:26 | Reagovat

jůůů já jsem tam taky a dokonce jdu s Frankem na ples:-)))))))))))

3 Fee:P Fee:P | 24. prosince 2007 v 13:12 | Reagovat

krááásný x) a já ci aky s Frankem na pleees:'( xD

4 Really-Bad-Girl Really-Bad-Girl | 24. prosince 2007 v 13:13 | Reagovat

Pane bože.....úžasný...ÚŽASNÝ!!!!

5 Matty Matty | 24. prosince 2007 v 15:16 | Reagovat

:D Hej na týfotce to Gemu slušííííí jinaq moocc pěknej díl sem moc ráda že zase píšeš! ;-D

6 Culka Culka | 24. prosince 2007 v 15:43 | Reagovat

Jé je to krásný:-) tak dlouhý pokráčko wow:-) a pěkný fotky k tomu:-) :D

7 Dangerous Girl Dangerous Girl | Web | 24. prosince 2007 v 19:04 | Reagovat

ta fotka nemá chybu!!! Já chcu jít s Geem na ples,bůůů XD

8 Anaj Anaj | Web | 24. prosince 2007 v 20:17 | Reagovat

mna by len strasne strasne zaujimalo, co chcel mikey gerardovi povedat, ked sa vtedy pohadali... ale VELMi ma to zaujima!! :D:D:D

9 Anique Anique | Web | 24. prosince 2007 v 20:51 | Reagovat

Nějakým záhadným způsobem je moje nejoblíbenější postava chudáček Sam:)Tak ho prosím prosím nenech dopadnout nijak špatně!

10 Loilska Loilska | Web | 24. prosince 2007 v 22:09 | Reagovat

Franku pojď na ples se mnou xD Tak né, běž s Gerardem xD

11 mimuska mimuska | Web | 25. prosince 2007 v 8:40 | Reagovat

Anique: presne to som chcela napísať xD ...strašne som si ho oblúbila....juuj dufam že mu Gee neako neubliži...bo budem nanho nasrana..a dalšich vianoc sa nehožije xD muhehe xD

...inak úžasný diel....uplne ma včera rozveselil a dostla som chuť zase písať...ibaže keď ja píšem na papier...nikdy sa nezmôžem napísať to aj do PC xD ...pokračovanie si prosím....je to dokonalé :)

12 adriana adriana | 25. prosince 2007 v 12:04 | Reagovat

na tý poslední fotce je Geek pěkňounký, a taky pěkný díl, už se těším na další :-)

13 trinytis trinytis | Web | 25. prosince 2007 v 17:13 | Reagovat

aaaaaa daaaaaaaal!!!!!:D:D:Da ty fotky k tomu sedly!!akorat ta posledni me trochu rozesmala pze ten typek je dost hnusnej:D:D:D

14 Cassie Cassie | 25. prosince 2007 v 20:35 | Reagovat

Uuuhuuu.Válíš.Tak jen tak dál:-)

15 nj nj | 25. prosince 2007 v 22:24 | Reagovat

jj pjekny a moc dufam ze onedlho pribudne dalsi cast ekd si sa zas tak rozepsala?:):)!! a co mu ece cel rict ten makey??:D

16 Small.Person Small.Person | Web | 26. prosince 2007 v 23:03 | Reagovat

Ja bych toho Mikeyho nakopala me dneska pekne nastval xD

17 DarkFire DarkFire | Web | 27. prosince 2007 v 1:31 | Reagovat

ee mazec!

18 Mecki Mecki | Web | 27. prosince 2007 v 12:38 | Reagovat

tak to je krutýýý ! ... omd už se moc děsně moc těšim na další  díl

19 Emily Emily | Web | 30. prosince 2007 v 22:40 | Reagovat

Sem tu dlouho nebyla a hned dalších několik novejch dílu I'm not okay!!!!No jen tak dááál!!!!!Good Luck!!!!jinak lidi vám všem: "HAPPY NEW YEAR!!!!!!!!"

20 Emily Emily | Web | 31. prosince 2007 v 0:32 | Reagovat

Miluju tě!!!LUXUSNÍ novej díl!!!!!!A na tý poslední fotce to Geemu sekneeeee!!!!!!!!!

21 sharlotte sharlotte | Web | 5. ledna 2008 v 2:53 | Reagovat

Oh My Gee!! Ten Sami je tak nehorázně milej a Gerard na něj tak kašle.... Ale je to moc hezký =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama