I'm not okay! Trust me! Part.4

3. října 2007 v 11:36 | Ellis |  Im not okay
/dala jsem to sem znovu protože se to nezobrazovalo na hlavní stránce....nevím čím to../
Byl jsem nervozní a pořád jsem nemohl zpracovat to s Rayem. Neuvěřitelný, pomyslel jsem si a zakroutil hlavou.
Takže Frank si vezme do kapely druhého největšího loosera školy? A proč mi o tom Ray neřekl?
Vzpomínal jsem kdy jsme se spolu naposledy bavili.
Včera mi volal kvůli tomu doučování, že mám přijít v sobotu odpoledne. A předtím jsem se s ním bavil v pondělí o volný hodině. Musím se ho na to pořádně zeptat, pak až bude po všem, protože tohle rozhodně není normální. Zrovna na Franka mi tohle nesedělo. Radši by si vybral někoho kdo neumí moc dobře hrát než aby do kapely vzal Raye nebo mě. To jsem si alespoň myslel, ale je to pravda?
A odkdy vůbec Ray hraje na kytaru? Tolik mě to žralo, že sem si ani nevšiml Mikeyho který se ke mně nenápadně připlížil.
,,Ty vole brácha, tys válel!'' Poplácal mě po zádech a jeho zadek dopadl na lavici vedle mě.
,,Hmm'' Zabručel jsem a dál jsem hypnotizoval Franka. S tou kytarou mu to tak slušelo. Nemohl jsem od něj odtrhnout oči. Od jeho mírně se pohupujícího těla a od jeho prstů které přeskakovaly na strunách. Zamiloval jsem si jak házel hlavou, jak mu ofina padala do obličeje když měl předkloněnou hlavu.
Zase jsem přemýšlel. Proč to dělám? Co si jako od toho slibuju…? Vždyť on se semnou nikdy bavit nebude. Nemám šanci se dostat k němu do kapely. Všichni na téhle škole mě nesnášejí nebo neví že vůbec někdo jako já existuje.
Ale Raye Vzal.Ozval se hlásek vzadu v mí hlavě. Vezme i tebe.Máš na to.
Ne nemám, nikdy mě nevezme.
Ale jo vezme.
Ne
Jo!!
Radši jsem svojí samomluvu v hlavě ukončil, protože Frank přestal hrát. Tělocvičnu zaplnili různé výkřiky a skandování. Za tu dobu sem dovnitř ještě víc aby se podívalo. No jo. Frank je prostě nejvíc na celé škole. Všiml jsem si že vzadu stojí i ředitel a pár učitelů.
A po tom klukovi s černými vlasy a linkami nikdo ani nevzdechne.
,,Hej určitě tě vybere to je jasný protože si byl ze všech nejlepší….tak nebuď nervní''řekl nadšeně Mikey a žďuchnul do mě.
,,Nejsem nervní.''Ale nebyla to pravda. Bylo mi vedro a ruce se mi potili víc než když jsem měl zpívat.
Jestli mě nevybere…
Frank se radil se svými kámoši, svojí holkou a pár dalšími vyvolenými včetně Raye. Sledoval jsem každý jejich pohyb úst. Chtěl jsem vyčíst své jméno z jeho rtů, chtěl jsem vědět jaké by to bylo kdyby ho říkal. Teď a pak pořád, každý den.
Frank se zvedl. Plácl si se všemi a přešel k mikraku.
,,Hej ticho…''křikl. Jeho zapůsobila skoro hned. Hluk v tělocvičně se ztišil. Mohl by být klidně diktátor. Přikazování a okřikování mu jde dobře.
,,Takže…basáka jsme dneska nevybrali protože ve vašich řadách mě nikdo nezaujal, ale…''Tělocvičkou to zahučelo,''ale jako zpěváka berem…''zatnul jsem pěsti a Mikey se vedle mě trochu poposunul,''Scotta a jinak ostatním děkuju, že jste přišli ''
Ozval se potlesk a pro mě byl konec. Seděl jsem jako opařený na lavičce a myslel jsem jen na to, že můj život skončil. Nenávidí mě. Nevybral mě. Ani Ray se za mě snad nepřimluvil. Ach…takže přece jen nechce mít ve skupině dva ubožáky. Teď už jsem byl ubohý jen já. Ray měl aspoň tohle. Já neměl nic a chtěl jsem být sám, opít se i když jsem se ještě nikdy neopil pomyslel jsem si že teď je dobrá příležitost začít, chtěl jsem jen zapomenou na tohle všechno. Neznat ho, nemilovat ho, nenávidět ho. Je to ten největší hajzl, kterého jsem kdy v životě poznal. Vstal jsem.
,,Kam jdeš?'' Volal na mě Mikey,''Hele nic si z toho nedělej…dyť je to kretén, to bude dobrý, zapomeň na to, byl si skvělej, ale on to prostě nedokáže ocenit protože je namyšlenej.''
Jemu se to říká zapomenout.
,,To je jedno….půjdu domů''
,,Tak půjdem spolu ne? Dyť tam taky bydlím''
,,Ne''Chtěl mi zvednout náladu a pomoct mi. Věděl že jsem teď zklamaný a smutný, ale teď jsem doopravdy potřeboval být sám,''Promiň ale teď ne.Půjdu sám…ale děkuju, že si sem semnou šel.''
***
Then your face drops in a pile of flesh
And then your heart, heart pounds
And it pumps in death
Prime directive, exterminate
The whole fuckin' place well

All I wanted to say
And all I gotta do
Who'd I do this for
Hey, me or you
Ležel jsem u sebe a snažil sem si do hlavy nacpat, že to nevadí, že je to jedno. Nic se nestalo. Ale stalo se. Byl jsem uvnitř naprosto vyždímaný. Zklamaný a nešťastný. Celá moje duše bolela. Tolik jsem si byl jistý tím, že mě vezmě a i když sem si říkal, že se to nemůže stát tak jsem si v koutku toho věřil. A teď jsem byl zbytečně zklamaný.
Nečekal jsem to prostě. Ke konci jsem si už byl tak jistý sám sebou když jsem viděl výkony ostatních. Mohl jsem tam teď být. Společně s ním někde třeba zapíjet že mě vzal do kapely. Mohl jsem se stát jedním z oblíbených. Ne to jsem nechtěl. Nikdy jsem netoužil být oblíbený ale všechno to vždy bylo jen kvůli němu.
Život bez něj by byl úplně jiný. Snažší, ale zároveň prázdný. Neměl bych co dělat. O co bojovat a snažit se pro to.
Chtěl jsem být jen s ním. Ale teď to bylo všechno pryč….
***
,,Gee?'' Mikey nakoukl do pokoje.
,,Ty pláčeš?''Marně jsem se pokoušel setřít slzy které už stejně zahlédl tak jsem na něj jen zoufale koukl a zaryl pohled dolů.
,,Běž pryč prosím''
Ale on nešel. Sedl si vedle mě a položil mi hlavu na rameno.
,,Gee to je všechno jen kvůli tomu? Prosím nebreč je to hrozný'' Utřel mi slzu. Chvíli bylo ticho.
,,To si o to tak stál? Nebo je to ještě kvůli něčemu? Gee já to nechápu…''
Dělal se mi knedlík v krku a já nemohl zastavit pláč. Brečel jsem jako malé děcko a mě už bylo všechno jedno. Nic jsem neměl.
,,Gee řekni mi to, prosím….nemůžeš mi tohle dělat, mám o tebe strach!''
Objal mě ještě víc.
,,Já ho miluju'' Slova byla vyřčena a vznášela se ještě dlouho místností. Mikey semnou přestal kolébat a díval se na mě. Vzhlédl jsem směrem k němu. Dívali jsme si dlouho do očí. Jako kdyby celou tu dobu četl moje myšlenky.
,,Nevím…''promluvil,''Nevím co si mám myslet….já…myslel jsem si že můj bratr je normální….ale měl jsem to tušit..''Vstal.
,,Mikey….copak je to takový problém? Já…nik-dy jsem to nikomu neřekl a myslel jsem že tobě můžu věřit, že…''mluvil jsem přes slzy.
Mikey si znovu sedl a objal mě,''Nevadí mi to, mám tě rád Gee takového jaký jsi. Vím že to pro tebe muselo být těžký ale už je to fajn…sem tady…''
Seděli jsme a objímali se. Mikey se pak odtrhl.
,,Jak je to dlouho?''
,,C-co?J-jo…no už od prváku…''
,,Já myslel jak dlouho víš že jsi…no…to je jedno…víš Gee já chtěl bych ti pomoct ale doopravdy nemám tušení jak….víš on je…je tak moc nedosažitelný''
,,Já vím''
,,Možná by sis měl vyhlédnout někoho víc…víc jistého. Neměl by ses poutat na takovýho blbečka…'' Mikey se zarazil,''promiň, neměl bych to říkat ale je to pravda…vždyť vidíš jak se chová..''
,,Vidím….já..Mikey nechci se o tom teď bavit…nepůjdem hrát videohry?''zazubil jsem se. Už mi bylo líp, Mikey tu byl stále semnou a nikam neutíkal. Chtěl jsem mu to oplatit a ukázat mu že mi na něm opravdu záleží a že nejsem takový co jen myslí na sebe.
***
Hráli jsme dlouho a já spal až skoro až do odpoledne. Byl jsem doopravdy vyčerpaný. Probudil jsem se a měl jsem tak akorát čas si vzpomenout že mám dneska doučování s Rayem. Moc se mi nechtělo protože jsem lemra a chtěl jsem se válet v posteli. Ale aspoň bych měl příležitost optat se ho na to co dělá u Franka v kapele. Pak jsem si vzpomněl na včerejšek. Řekl jsem to Mikeymu! Byl jsem za to docela rád ale stejnak sem nechápal jak roky držené tajemství jsem tak lehce prozradil v slabé chvilce.
Oblíkl jsem se a vyrazil. Ray bydlel dost daleko ode mě tak jsem si svojí prdel svezl busem protože pršelo.
Ze zastávky jsem doběhl k Rayovu domku a zazvonil. Ale neotevřel mi Ray. Byl to někdo koho jsem už nikdy nechtěl vidět.
,,Čau''pozdravil mě Frank.
Měl jsem chuť otočit se a odejít jenže zrovna z kuchyně vykoukla Rayova hlava.
,,Ahoj…pojď dál, hele doufám že ti to nevadí, ale Frank se s náma dneska taky bude učit…''zazubil se jako by to mělo být nějak super. Jen jsem se zatvářil kysele a zamumlal Ok a odebral jsem se do obýváku. To snad ani není pravda.
Už předem jsem věděl že dneska se nic nenaučím i kdybych se sebevíc snažil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Culka Culka | 3. října 2007 v 15:35 | Reagovat

jé supeer =) takhle to useknout :D

2 Anaj Anaj | Web | 3. října 2007 v 16:25 | Reagovat

Je to najlepsia poviedka zo stredoskolskych cias aku som kedy citala... Neskutocne :)) To je nieco uzasne. Ako to popisujes. Tie pocity a tak... Skvele :)

3 Mika Mika | 3. října 2007 v 18:57 | Reagovat

héééj takhle to useknout... že se nestydíš honem dálší :o)

4 eo eo | Web | 3. října 2007 v 21:45 | Reagovat

no supr a teď pokráčko

5 DarkFire DarkFire | Web | 5. října 2007 v 19:18 | Reagovat

Juj ukázkový! A teď další, please!

6 Miss-Mindless Miss-Mindless | 9. listopadu 2007 v 20:19 | Reagovat

Já fuckt nepochopim jag to děláš že když má Gerard trauma tag mam taky největší trauma atd.........ty woe......dost dobrý!!!!!

7 Geenushka Geenushka | 28. prosince 2007 v 21:39 | Reagovat

Hele neřikám že je to špatný nikoho nechci buzerovat ale začíná mě opravdu srát že je furt buzeruješ ty!ty prdele a Frankieho užasnej ksicht si strčte někam!Ten bude mít dokonalej ksicht až já budu prezident světa!

8 Skye Skye | Web | 9. ledna 2008 v 14:37 | Reagovat

heej, tak ta poslední věta je nejlepší!!!! ale ono je to celý pěkný =)

9 SlcahhhTere(MegaBulva) SlcahhhTere(MegaBulva) | 20. ledna 2008 v 19:31 | Reagovat

Dobře týýýýý:D:D:D:D

10 Milk.lady Milk.lady | 8. února 2008 v 20:42 | Reagovat

fajn, když to čtu přiznávám, že když gerard čekal na ty výsledky fakt mě rozbolelo břicho x) Píšeš krásně. Takový stres jsem neměla ani na přijímačkách x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama